Muğla Valisi Amir Çiçek, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlarda başlayan demokrasi nöbetinde dün gece Köyceğizli vatandaşlara destek verdi.
 
Demokrasi nöbetinde vatandaşlara Muğla Valisi Amir Çiçek’in yanı sıra Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, daire amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri eşlik etti.
 
Köyceğiz Hükümet Konağı’nın önünde toplanan yüzlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı söyledi.
 
Törende yaptığı konuşmada Başkomutan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz’da Marmaris’te yaşadıklarına şahit olduğunu dile getiren Vali Çiçek, “Sevgili Köyceğizliler görüyorum ki demokrasiyi sonuna kadar koruyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, milli mücadelede canını veren şehitlerimiz Türkiye Cumhuriyeti ile demokrasiyi getirdi. Bugün demokrasi nöbetinin 19’uncu günü demokrasimizi bugüne kadar yaşattık bundan sonra da yaşatacağız. Pazar günü son demokrasi nöbetini tutacağız” dedi.
 
15 Temmuz gecesinin sıradan bir zaman dilimi olmadığını tarihe geçen bir milat olduğunu söyleyen Vali Çiçek, “ Nasıl ki Çanakkale Zaferi’nde Mehmet Akif Ersoy’un dediği devrin aslanları destan yazdıysa, 15 Temmuz gecesi de siz değerli vatandaşlar tarihe destan yazdınız. Tarihe altın harflerle yazılan bu gece de demokrasiyi, Türkiye Cumhuriyetini, bayrağı ve vatanın bütünlüğünü koruma, milletin birliği ve dirliğini devam ettiren, ezanların, selaların susmamasını sağlayan sizler oldunuz” diye konuştu.
 
Vali Çiçek daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti:
 
“Devletimizi yok etmek, bayrağımızı indirmek, bizi birbirimize düşürüp Türkiye Cumhuriyeti’nin bu coğrafyadan yok olmasını isteyenlere karşı, Başkomutan Cumhurbaşkanımızın emri ile meydanlara inen sizlerin bu hareketi unutulmayacak ve gelecek nesiller sizi en iyi şekilde anacaktır. Sizler birer kahramansınız.  Vatanını, bayrağını, milletini en iyi şekilde korurum diyerek tankların önüne yatan vatandaşlarımız sayesinde Türkiye Cumhuriyeti varlığını devam ettirmektedir. O gün sokaklara, meydanlara inen bütün vatandaşlarımız birer kahramandır.”