Sayın Valimiz Amir ÇİÇEK,  “Dezavantajlı Ailelere Yönelik Sosyal Kaynaşmayı Etkinleştirme Projesi ve Muhtarlarla Buluşma” projesi  ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Köyceğiz Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında imzalanan, “Alım garantili mevsimlik süs bitkisi üretimi”  protokol törenleri nedeniyle 19 Mart 2015 Perşembe günü İlçemizi ziyaret etti.

     İlçemiz kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri, mahalle muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu toplantı salonunda istişare toplantısı yapıldı.

     Daha sonra, “Alım garantili mevsimlik süs bitkisi üretimi” imza törenine geçildi. İmza törenine Vali Çiçek’in yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nazif Ekici, Köyceğiz Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Şaban Çetin, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

    Törenin ardından Vali Çiçek, Beyobası Mahallesi’nde Mehmet Çoban, Yenimahalle’de  Abdullah Türkkan ve Toparlar Mahallesi’nde Esma Karaca’yı evinde ziyaret etti.

    Hane ziyaretlerinden sonra, yapımı devam eden İlçemiz Köyceğiz Devlet Hastanesi’nde incelemeler yapıldı.